Zimní aktivity v Orlických horách

SKI region Buková hora ( SKI Čenkovice a SKI Červená Voda) – prezentační video

Vybavení lyžařského areálu – lanovky, vleky, provoz areálu: …

Areál nabízí kvalitní zázemí jak pro začínající tak pro zkušené lyžaře. Naleznete jak půjčovny lyžařského vybavení tak i  školičku pro děti. Horská služba

s celoročním provozem je umístěna ve středu areálu.

V zimě nabízí skiareál Čenkovice až 65 km běžeckých tratí, 7 sjezdovek (včetně 2 s nočním lyžováním) a snowpark. Skiareál Čenkovice – Červená voda je  lyžařský areál v Pardubickém kraji a řadí se mezi 5 skiareálů v České Republice s nejčistším ovzduším. Z ubytovacího zařízení které nabízíme, se lehce dostanete do SKI parku Červená Voda, obě střediska jsou propojena lanovou dráhou. V poledne se můžete občerstvit ve stravovacích zařízeních které jsou tu pro Vás u sjezdovek.

Dolní Morava

Ve vzdálenosti 22 Km se nachází další lyžařské středisko Dolní Morava s velkým vyžitím.

 

Běžecké tratě v Orlických horách

V oblasti Čenkovic, Bukové hory a Suchého vrchu je strojově udržováno přes třicet kilometrů lyžařských stop (zelená – 17,5 km, modrá – 8,6 km a žlutá – 8,3 km). Jedná se o hřebenové cesty z Bukové hory na Suchý vrch, na Vysoký kámen nad Mladkovem a v okolí horních stanic vleků.

Pro zimní sezónu jsou připraveny tři strojově upravené tratě. Standardně je upravována jedna stopa pro klasickou techniku a trať pro techniku bruslařskou. V areálu jsou tratě vyznačeny a to barvou zelenou, modrou a žlutou. Na několika místech jsou umístěny orientační tabule.

Všechny stopy v okolí můžete sledovat zde www.bilestopy.cz

Zelená trať:

Trasa: převáží (sedlo mezi obcemi Čenkovice a Výprachtice) – Buková hora (vrchol) – Jeřáb – Červenovodské sedlo – Hvězda – odbočka pod Suchým vrchem (Suchý vrch) – pevnost Bouda – Mladkov (jen za příznivých sněhových podmínek). Vzdálenost: 17,5 km,

Modrá trať:

Trasa: Červenovodské sedlo – vrstevnicová cesta nad Červenou Vodou – sjezdové tratě Čenkovice – Jeřáb – Červenovodské sedlo. Vzdálenost: 8,6 km.

Žlutá trať:

Trasa: pevnost Bouda – vrstevnicová cesta nad Těchonínem – Rudé náměstí – U tří pánů – K Jamnému – Hvězda. Vzdálenost: 8,3 km.

Frekvence údržby:

Tratě jsou udržovány minimálně dvakrát týdně.
Závisí na sněhových a povětrnostních podmínkách!

 

Lyžařské školy:

Čenkovice

Škola Čenkovice

Ski Bukovka